Frez Daw - Logo

Wkłady Kominowe

Frez-Daw Dawid Wypych

ADRES
ul. Górna 1A
44-180 Wilkowiczki
Śląsk

Jeśli jesteś zainteresowany montażem ceramicznych wkładów kominowych?

Skontaktuj się z nami, doradzimy, wykonamy bezpłatne oględziny oraz wycenę. Jesteśmy kompleksowi i możesz nam zaufać !

Co to są ceramiczne wkłady kominowe i kiedy się je stosuje ?

Nowoczesne kotły gazowe oraz na paliwa stałe czyli ekogroszek, pelet, miał węglowy mają bardzo wysoką sprawność czego skutkiem jest niska temperatura spalin. Niska temperatura spalin powoduje wytrącanie się skroplin związków siarki które mają z czasem przesiąkają przez ściany komina co powoduje wykwity oraz nieprzyjemny zapach siarkowy wewnątrz budynku. Właśnie w takiej sytuacji należy zastosować wkłady kominowe które odizolują spaliny i związki siarki od ścian budynku.

Najczęściej stosowanymi wkładami są wkłady ze stali kwasoodpornej oraz wkłady ceramiczne. Wkłady ceramiczne są najbardziej uniwersalne i można je stosować praktycznie w przypadku każdego typu kotła. Oprócz materiału z jakiego wykonany jest wkład musimy dobrać odpowiednio jego średnicę a jest to bardzo istotne aby proces spalania przebiegał prawidłowo. Generalną zasadą jest dobieranie średnicy wkłady kominowego do średnicy czopucha zastosowanego przez nas kotła.

W niektórych przypadkach szczególnie kiedy mamy do czynienie ze starymi kominami kiedy jego wymiar wynosi 140 x 140 mm mamy ograniczone możliwości instalacji wkładu kominowego który może mieć średnicę maksymalnie 120 mm. A więc przekrój czynny zmniejszy się praktycznie o połowę. W takim przypadku możemy frezować komin aby można było zainstalować wkład o większej średnicy np. 160 mm, 180 mm lub 200 mm.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wkłady kominowe uznanych firm na runku takich jak Schiedel, Jawar, CJ Blok, P-D Refractories co daje gwarancję długiej i bezproblemowej eksploatacji komina.

Ceramiczne wkłady kominowe montujemy na terenie wielu miast w województwie śląskim, takich jak Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Tychy, Ustroń, Węgierska Górka, Będzin, Bielsko Biała, Toszek, Pyskowice, Bytom, Szałsza, Brenna, Goczałkowice-Zdrój, Istebna, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Koziegłowy, Kroczyce, Łaziska Górne, Lubliniec, Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Mikołów, Milówka, Morsko, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Orzesze, Piekary Śląskie, Pilica, Podzamcze, Porąbka, Poraj, Przeczyce, Pszczyna, Rokitno Szlacheckie, Ruda Śląska, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Szczyrk, Szczekociny, Wisła, Wodzisław Śląski, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Żarki Letnisko, Zawiercie, Zwardoń, Żywiec.

FREZ-DAW

to firma, która zasłynęła w branży budowlanej dzięki swojemu profesjonalizmowi i doświadczeniu w dziedzinie ceramicznych wkładów kominowych. Działając na szeroką skalę, obsługują liczne miasta w województwie śląskim, w tym Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Tychy, Ustroń, a także Będzin, Bielsko Biała, Toszek, Pyskowice, Bytom, Szałsza, Brenna i wiele innych.

Zaangażowanie w nowoczesne technologie

Stosujemy tylko nowoczesne systemy kominowe, to umożliwia naszym klientom zapoznanie się z pełną ofertą produktów i wybór tego, który najlepiej spełni ich oczekiwania. Dodatkowo, udostępniamy informacje na temat nowoczesnych urządzeń grzewczych, co jest pomocne dla osób poszukujących nowych, efektywnych rozwiązań grzewczych.

Kompleksowe usługi w zakresie wkładów kominowych

FREZ-DAW oferuje swoim klientom pełen zakres usług związanych z wkładami kominowymi ceramicznymi. Firma specjalizuje się zarówno w montażu, jak i serwisie tych elementów, co czyni ją kompleksowym dostawcą usług w tej dziedzinie. Dzięki temu, klienci mogą liczyć na wsparcie na każdym etapie – od wyboru odpowiedniego wkładu, przez jego instalację, aż po późniejszą obsługę i ewentualne naprawy.

Satysfakcja klienta na pierwszym miejscu

FREZ-DAW to firma, która stawia na jakość i satysfakcję klienta. Dzięki szerokiemu zakresowi usług i obszarowi działania, są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystko to sprawia, że FREZ-DAW to niezawodny partner w dziedzinie ceramicznych wkładów kominowych.

Zobacz nasze realizacje montażu ceramicznych wkładów kominowych

Frez Daw - Logo

Frez-Daw Dawid Wypych

Adres

ul. Górna 1A
44-180 Wilkowiczki
Śląsk

Telefon

5/5 - (1 vote)