Nowoczesne kotły gazowe oraz na paliwa stałe czyli ekogroszek, pelet, miał węglowy mają bardzo wysoką sprawność czego skutkiem jest niska temperatura spalin. Niska temperatura spalin powoduje wytrącanie się skroplin związków siarki które mają z czasem przesiąkają przez ściany komina co powoduje wykwity oraz nieprzyjemny zapach siarkowy wewnątrz budynku. Właśnie w takiej sytuacji należy zastosować wkłady kominowe które odizolują spaliny i związki siarki od ścian budynku.
Najczęściej stosowanymi wkładami są wkłady ze stali kwasoodpornej oraz wkłady ceramiczne. Wkłady ceramiczne są najbardziej uniwersalne i można je stosować praktycznie w przypadku każdego typu kotła. Oprócz materiału z jakiego wykonany jest wkład musimy dobrać odpowiednio jego średnicę a jest to bardzo istotne aby proces spalania przebiegał prawidłowo. Generalną zasadą jest dobieranie średnicy wkłady kominowego do średnicy czopucha zastosowanego przez nas kotła.
W niektórych przypadkach szczególnie kiedy mamy do czynienie ze starymi kominami kiedy jego wymiar wynosi 140 x 140 mm mamy ograniczone możliwości instalacji wkładu kominowego który może mieć średnicę maksymalnie 120 mm. A więc przekrój czynny zmniejszy się praktycznie o połowę. W takim przypadku możemy frezować komin aby można było zainstalować wkład o większej średnicy np. 160 mm, 180 mm lub 200 mm.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo wkłady kominowe uznanych firm na runku takich jak Schiedel, Jawar, CJ Blok, P-D Refractories co daje gwarancję długiej i bezproblemowej eksploatacji komina.
Pod spodem przedstawiamy zdjęcia uszkodzonych elementów komina poprzez złe dobranie wkładu kominowego. W tym przypadku widoczne uszkodzenia powstały już pod upływie 2 lat
Pod spodem przedstawiamy zdjęcia naszych ceramicznych wkładów kominowych.