Frezowanie kominów

Frezowanie kominów techniką diamentową

Frezowanie kominów, co to jest ?

Jest to specjalna technologia która pozwala za pomocą wiertnic powiększyć przekrój istniejącego przewodu kominowego. Potrzeba taka zachodzi kiedy np. wymieniamy kocioł grzewczy i okazuje się, że nasz przewód kominowy nie spełnia odpowiednich parametrów. Generalna zasadą jest aby średnica przewodu kominowego była zbliżona do czopucha naszego pieca.

Bardzo ważną kwestią jest wybranie odpowiedniej firmy która posiada odpowiednie doświadczenia a co również ważne odpowiedni sprzęt. Nasza ekipa ma bardzo duże doświadczenie w tego typach prac więc gwarantujemy szybą i bezproblemową usługę.

Kiedy konieczne jest frezowanie komina ?

Frezowanie komina jest konieczne w przypadku zmiany kotła grzewczego na taki o większej mocy. Wtedy automatycznie trzeba zwiększyć średnicę komina aby spalanie odbywało się w optymalnych warunkach i przy wysokiej sprawności. Kolejny przypadek to nieszczelność komina, wtedy najlepiej jest wykonać jego frezowanie następnie zainstalować wkład kominowy lub zabezpieczyć przewód masa plastyczną.

Naprawa komina czy zawsze jest możliwa ?

Naprawa kominów w większości przypadków jest możliwa bardzo rzadko się zdarza, że zadanie jest nie wykonalne. Oczywiście na naprawę kominów  wpływa wiele czynników ale najlepiej się z nami skontaktować wtedy fachowcy ocenią na miejscu czy taka naprawa jest możliwa do wykonania.

Remont, naprawa komina kiedy jest konieczna ?

Jeden z problemów który zazwyczaj wstępuje w sytuacji kiedy już wymieniliśmy kocioł ze starego zasypowego na nowy piec z podajnikiem lub gazowy są żółtawe plamy i wykwity które są bardzo niebezpieczne i uciążliwe. Wynika to z faktu, że sprawność nowoczesnych kotłów jest bardzo wysoka więc temperatura w samym kominie jest znacznie niższa co w konsekwencji powoduje skroplenie się w kominie związków siarki które przedostają się przez ściany komina do pomieszczeń.

Po tych wszystkich czynnościach powinniśmy już mieś wstępną wiedzę w jakim stanie jest nasz komin a teraz pytanie co możemy z tym zrobić ? Jakie są metody naprawy kominów ?

Naprawa komina poprzez frezowanie

W przypadku kiedy stwierdzimy, że mamy nieszczelny przewód kominowy lub powstają nam na ścianach żółte wykwity związków siarki lub chcemy wymienić piec na mocniejszy bo np. rozbudowaliśmy dom a przekrój starego komina jest nie wystarczający musimy przeprowadzić naprawę oraz dostosowanie naszego komina do naszych wymagań. Na dzień dzisiejszy nie ma bardziej efektywnej metody naprawy kominów jak jego wyfrezowanie. Jest to proces polegający na przewierceniu całego przewodu kominowego specjalną diamentową głowicą która rozwierca komin do wielkości średnicy możliwej do zainstalowania ceramicznego wkładu kominowego np. 160, 180 lub 200 mm. Ta metoda całkowicie czyści komin ze wszystkich złogów, sadzy i spieków wewnątrz przewodu kominowego pozostawiając czystą powierzchnię cegły. Frezowanie komina pozwala naprawić przewód kominowy bez rozkuwania ścian w mieszkaniu a więc zaoszczędzamy wiele czasu oraz pieniędzy.

Frezowanie komina, jaki czas oraz koszty ?

Oczywiście nie jest to usługa uniwersalna i niestety w każdym przypadku konieczna jest indywidualna wycena oraz określenie zakresu i czasu prac. Ale generalnie usługa powinna być wykonana przez doświadczoną firmę która zastosuje nam sprawdzone i trwałe materiału. Remont komina jest na tyle istotną sprawą, że nie warto na tym oszczędzać a problem chcemy załatwić na wiele lat. Cena frezowania jest wynikową długości frezowania i kształtuje się na poziomie 100 – 300 zł za metr bieżący frezowania a czas wykonania usługi wraz z przygotowaniem to zazwyczaj 1 dzień.

Usługi FrezDaw w zakresie frezowania kominów

Jesteśmy firmą która posiada bardzo duże doświadczenie w zakresie frezowania kominów a co bardzo ważne posiadamy nowoczesny sprzęt do przeprowadzenia tej operacji. Pracujemy z wykorzystaniem głowić diamentowych które bez problemu radzą sobie nawet z najtwardszym materiałem takimi jak pręty zbrojeniowe, szyby itp. Komin po frezowaniu jest czysty, równy i gładki a same frezowanie jest szybkie. Stosujemy sprawdzone i niezawodne systemy wkładów kominowych uznanych marek takich jak Schiedel, Jawar, CJ Blok, P-D Refractories co gwarantuje rozwiązanie problemu z kominem na długie lata.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, potrzebujesz porady prosimy skontaktuj się z nami. Doradzimy oraz wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Frezujemy, rozwiercamy kominy w Toszek, Pyskowice, Gliwice, Tarnowskie Góry, Tychy, Bytom, Skoczów, Wisła, Ustroń, Bielsko Biała, Brenna, Jaworzno, Szczyrk, Szałsza, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Koziegłowy, Łaziska Górne, Lubliniec, Międzyzdroje Bielskie, Żywiec, Zawadzkie, Częstochowa, Żarki, Chorzów, Wodzisław Śląski, Sośnicowice, Mysłowice, Orzesze, Piekary Śląskie, Pszczyna, Mstów, Kluczbork, Strzelce Opolskie, Opole, Kędzierzyn Koźle, Prudnik, Krapkowice, Namysłów, Głuchołazy, Głubczyce, Olesno, Ozimek, Zawadzkie, Ujazd, Góra Św. Anny, Miasteczko Śląskie, Katowice, Żarki,

Skontaktuj się z nami doradzimy oraz wykonamy darmową wycenę usługi !